poznaj-specyfikacje-aparatu-najlepszego-fotosmartfona-2023-roku

Poznaj specyfikację aparatu najlepszego fotosmartfona 2023 roku

Xiaomi 13 Ultra potwierdza specyfikację aparatu i od razu stawia się w pozycji kandydata na najlepszy fotosmartfon 2023 roku. Co nowego?

Premiera Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro już za rogiem, a w sieci pojawiły się doniesienia na temat jeszcze lepszego smartfona od tego samego producenta. Aparat w Xiaomi 13 Ultra będzie mocno bazował na poprzedniku.

Xiaomi 13 Ultra będzie miał kapitalny aparat, ale bez rewolucji

Tegoroczny Xiaomi 12S Ultra miał wiele zalet i chyba tylko jedną wadę. Nie był dostępny poza Chinami. Być może zmieni się to przy okazji premiery następcy. Aparat w Xiaomi 13 Ultra ma garściami czerpać z poprzednika. Ponownie mamy dostać 1″ sensor Sony IMX989. Nie ma się na co obrażać. Na rynku nie ma obecne lepszej matrycy.

Xiaomi 13 Ultra

Specyfikacja aparatu Xiaomi 13 Ultra / fot. Digital Chat Station

Nie ma też co liczyć na specjalne zmiany na tylnym panelu. Zestaw dużych matryc musi się gdzieś mieścić. Ponownie zobaczymy więc ogromną, okrągłą wyspę aparatów. Ciekawi mnie, czy Xiaomi zdecyduje się na krok podobny do Oppo. Mam tu na myśli sporo grubszą obudowę w Find X6 Pro. Być może to pomogłoby zamaskować moduł aparatu.

Kiedy premiera tego cuda? Na pewno nie przy okazji debiutu Xiaomi 13 i 13 Pro. Na tym etapie przecieków spodziewałbym się jej raczej w okolicach czerwca 2023 roku. Jest na co czekać, ale przecież nie każdy może sobie na to pozwolić. Szukając najlepszego fotosmartfona 2022 roku, zainspiruj się naszym poradnikiem zakupowym.

Jaki telefon do zdjęć kupić? Wybraliśmy telefony z najlepszymi aparatami

Źródło