przelom-na-rynku-smart-tv?!

Przełom na rynku Smart TV?!

Dzięki najnowszemu porozumieniu między dwoma gigantami rynek Smart TV może się dość mocno zmienić. Efekty będą widoczne w Polsce?

W najbliższym czasie możemy być świadkami ciekawej rewolucji na rynku Smart TV, przede wszystkim wśród producentów, którzy swoje telewizory wyposażają w system Android TV / Google TV. Dotychczas, jeśli jakiś producent miał w ofercie telewizory z Android TV, to Google zakazywało oferowania modeli z innymi wersjami systemu, które oparte są na Androidzie.

Mimo tego, gigant z Mountain View porozumiał się z Amazonem, czego efektem jest wprowadzony niedawno telewizor TCL, który zamiast Google TV, pracuje na Fire TV, czyli systemie od Amazon w dużym stopniu bazującym właśnie na Androidzie. To przełomowe porozumienie gigantów może dodać nieco ciekawej rywalizacji, również w Polsce.

fot. FlatpanelsHD

Producenci telewizorów często opierają swój Smart TV na Androidzie, jednak czasami, podstawowe modele wyposażone są w autorski, niezbyt rozbudowany system. Taki zabieg mogliśmy jeszcze do niedawna obserwować w przypadku podstawowych modeli Sony, a do dzisiaj, również w przypadku Philipsa.

Fire TV, które poza dostępem do mnóstwa aplikacji znane jest również ze sporych możliwości multimedialnych, a także dość rzadko można znaleźć negatywne opinie dotyczące optymalizacji (przede wszystkim na przystawkach Fire TV Stick), może być świetną szansą, a także alternatywą dla wielu, mniej zaawansowanych systemów operacyjnych.

Cieszyć może, że Google wreszcie się ugięło, i choć na ten moment na niewielką skalę (porozumienie dotyczy tylko Fire TV), przyszłość w świecie Smart TV może wyglądać jeszcze ciekawiej niż obecnie.

Źródło: FlatpanelsHD