realme-10-bedzie-mocnym-sredniakiem-z-8-gb-ram

realme 10 będzie mocnym średniakiem z 8 GB RAM

Redmi Note 12 zyskał właśnie świetnego konkurenta. realme 10 zdradza specyfikację w Geekbench i od razu da się lubić. Czy dorośnie do legendy poprzednika?

realme 9 był bardzo poprawnym i całkiem rozsądnie wycenionym smartfonem. Podczas testów naprawdę go polubiłem – między innymi za absolutnie kapitalny czas pracy na baterii. Teraz do sieci trafiły przecieki o następcy. Jaki będzie realme 10?

realme 10 z MediaTekiem Helio G99 to strzał w dziesiątkę

Przeciek z Geekbench doprecyzował specyfikację realme 10. Jeden z najbardziej obiecujących średniaków nie rozczarowuje. W swoich średniopółkowych modelach producenci coraz częściej oszczędzają na RAMie. Na szczęście realme nie jest jednym z nich. realme 10 zaoferuje 8 GB RAM, które dodatkowo wirtualnie rozszerzymy o kolejne GB.

realme 10

realme 10 zdradza specyfikację w Geekbench

Równie obiecująco zapowiada się procesor. Kilka razy pisałem już, że MediaTek Helio G99 będzie jednym z najpowszechniejszych procesorów w tanich telefonach. realme 10 będzie kolejnym z nich. Według poprzednich przecieków nie zwiększy się bateria. To nadal moloch o pojemności 5000 mAh. Ciekawi mnie, czy producentowi uda się utrzymać ekran AMOLED w tej półce cenowej.

Ostatnia sprawa to aparat. Poprzednik oferował matrycę główną aż 108 MP, ale to nie robiło z niego fotosmartfona pokroju flagowca. Patrząc na konkurencję, realme będzie musiało się naprawdę wysilić, żeby się wyróżnić.

Kiedy premiera? Najprawdopodobniej na początku 2023 roku. Mam tutaj na myśli debiut w Chinach. Nie możemy raczej oczekiwać, że debiut w Polsce odbędzie się wcześniej niż na wiosnę.

realme 10

realme 9 / fot. gsmManiaK.pl

Poprzednie doniesienia na temat realme 10 znajdziesz w poniższym tekście. Kolejne certyfikacje wskazują na dość szybką premierę. Czego możemy po nim oczekiwać?

Nowy smartfon realme na horyzoncie. Co zaoferuje następca ciekawego średniaka?

Źródło | Via

  • Elektronika
    W