rezyser-the-last-of-us-narzeka-na-pominiecie-go-w-napisach-koncowych-serialu

Reżyser The Last of Us narzeka na pominięcie go w napisach końcowych serialu

The Last of Us błyskawicznie stało się jednym z najpopularniejszych seriali HBO, notując rewelacyjne wyniki, których poza Rodem smoka, nie widziano od ponad dekady. Jednak nie wszyscy mogą cieszyć się z premiery serialu w równym stopniu. Jedną z takich osób jest Bruce Straley, współreżyser gry z 2013 roku, który opuścił szeregi Naughty Dog w 2017 roku.

Reżyser The Last of Us narzeka na pominięcie go w napisach końcowych serialu

Bruce Straley jest zawiedziony, że nie uznano jego wkładu w The Last of Us

Z wielu wywiadów Straleya i Neila Druckmanna wynika, że pierwszy z reżyserów miał duży wkład w brutalny i poważny ton The Last of Us, który został zainspirowany jego wycieczką do kina na film „To nie jest kraj dla starych ludzi” z 2007 roku. Stworzył również niektóre postacie, w tym Billa.

W niedawnej rozmowie z LA Times Straley poruszył kwestię jego braku w napisach końcowych pilota The Last of Us. Skłoniło go to do przemyśleń nad prawami pracowniczymi w branży gier.

Argumentem za uzwiązkowieniem jest taki, że ktoś, kto był częścią współtworzenia tego świata i tych postaci, nie otrzymuje żadnego uznania, ani nawet centa za pracę, którą w to włożył. Może potrzebujemy związków zawodowych w branży gier wideo, aby móc chronić twórców.

Neil Druckmann, który jest showrunnerem, producentem wykonawczym, oraz reżyserem The Last of Us, jest również wpisany jako scenarzysta gry. Siedmiu innych deweloperów z Naighty Dog pojawia się w napisach końcowych jako konsultanci. HBO i Sony podobno odmówiły komentarza w tej sprawie.