samsung-galaxy-s23-(plus)-–-wyglad-i-specyfikacja

Samsung Galaxy S23 (Plus) – wygląd i specyfikacja

Do premiery smartfonów Samsung Galaxy S23 jest jeszcze sporo czasu, ale nie przeszkadza to w przeciekach, jak ten, pokazujący rendery Galaxy S23 oraz Galaxy S23 Plus! Sprawdź, jak będą wyglądały flagowce Samsung w 2023 roku!

Znany informator, jakim jest Steve H.McFly udostępnił informacje o nadchodzących smartfonach koreańskiej firmy, czyli Samsung Galaxy S23 oraz Galaxy S23 Plus.

Poznaliśmy ich wygląd i nie tylko.

Specyfikacja i wygląd Samsung Galaxy S23

Zacznijmy od mniejszego z omawianych smartfonów. Nowy produkt koreańskiej firmy ma mierzyć 146,3 x 70,8 x 7,6 mm, co czyni go nieco większym od poprzednika, jakim jest Galaxy S22.

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 / fot. OnLeaks x Digit

Mimo tego nie otrzyma większego wyświetlacza. Ma to być ekran AMOLED o przekątnej 6,1″ i 120 Hz odświeżaniu. Display-O design także się nie zmieni, a w tym wycięciu znajdzie się 12 MP aparat selfie.

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 / fot. OnLeaks x Digit

Wiadomo także, jaki procesor ma otrzymać Samsung Galaxy S23, jak i reszta smartfonów z tej serii. Jest bardzo prawdopodobne, że znajdzie się tutaj jedynie Snapdragon 8 Gen 2, więc i w Europie zawita w końcu flagowiec Koreańczyków z tym procesorem.

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 / fot. OnLeaks x Digit

Chodzą jednak nadal plotki, jakoby kierownictwo Samsunga nie było przychylne kompletnemu zrezygnowaniu z Exynosa 2300. Mowa jest także o zwiększeniu bądź zmniejszeniu baterii o 5 % względem poprzednika, więc jej pojemność wyniesie między 3515 a 3885 mAh.

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 / fot. OnLeaks x Digit

Zwiększenie rozmiarów urządzenia może sugerować, że bardziej prawdopodobny jest drugi scenariusz.

Specyfikacja i wygląd Samsung Galaxy S23 Plus

Mniejszy omówiony, przejdźmy do modelu z Plusem. Jego rozmiary są mocno zbliżone do zeszłorocznego Galaxy S22 Plus i wynoszą 157,7 x 76,1 x 7,6 mm. Oznacza to, że smartfon jest nieco wyższy i szerszy.

Samsung Galaxy S23 Plus

Samsung Galaxy S23 Plus / fot. OnLeaks x smartprix

Oprócz tego wiadomo, że wyświetlacz to 6,6″ AMOLED. Wiemy także o tym, że Samsung nie pokusi się o ulepszenia w kontekście możliwości ładowania nowych urządzeń, zatrzymując się na mocy 25 W.

Samsung Galaxy S23 Plus

Samsung Galaxy S23 Plus / fot. OnLeaks x smartprix

Bateria natomiast urośnie o 5 % względem poprzednika, a jej pojemność może wynieść 4725 mAh. Można także powiedzieć o kwestii procesorów, które tutaj mogą zawitać.

Samsung Galaxy S23 Plus

Samsung Galaxy S23 Plus / fot. OnLeaks x smartprix

Tak, jak w przypadku pozostałych smartfonów z serii Galaxy S23 są aktualnie dwie możliwości. Bardziej prawdopodobna wydaje się być ta, gdzie na wszystkich rynkach zawita Snapdragon 8 Gen 2. Mniej prawdopodobna mówi natomiast o utrzymaniu obecności Exynosa 2300 na niektórych rynkach (w tym zapewne na europejskim)

Kiedy premiera?

Możemy spodziewać się, że najnowsze flagowce Samsunga, jakimi będą Galaxy S23, Galaxy S23 Plus oraz Galaxy S23 Ultra zobaczymy w lutym 2023 roku. Producent zwykle w tym okresie przedstawia modele z linii Galaxy S.

Jeżeli jednak jesteś w tym momencie na etapie kupna smartfona, to możesz przemyśleć zakup Samsung Galaxy S21 FE w tej promocji!

Kup ten smartfon Samsunga, a dostaniesz 500 złotych na kolejne zakupy i świetne słuchawki TWS!

Źródło: 1, 2, 3, 4