samsung-sie-doigral?-w-ostatnich-miesiacach-jakos-nie-chcecie-kupowac-ich-telefonow-–-najmocniej-od-2015-roku

Samsung się doigrał? W ostatnich miesiącach jakoś nie chcecie kupować ich telefonów – najmocniej od 2015 roku

Brak nowości, powolne ładowanie, a może wzrost ceny? Coś sprawiło, że w Q4 2022 zdecydowanie mniej chętnie kupowaliście smartfony Samsung. Być może te straty obudzą producenta.

Samsung to bezapelacyjnie największy producent smartfonów na świecie. Na tym zarabia się miliardy dolarów, ale użytkownicy mają swoje granice. I choć niektóre ich telefony są naprawdę doskonałe, tak w ogólnym rozrachunku czuć stagnację. Widać to też po wynikach finansowych.

Samsung zarabia mniej, wy nie chcecie ich smartfonów

Czwartego kwartału 2022 roku Samsung pewnie nie zaliczy do zbyt udanych. W ciągu ostatnich trzech miesięcy zarobili wprawdzie 3.4 miliarda dolarów, ale… to jakby nieco niższe wyniki, niż w poprzednich kwartałach. W Q3 ten sam zysk wyniósł 8.6 miliarda dolarów. To mniej niż 40% zarobków z tego okresu. Jeszcze gorzej jest, jeśli zestawimy wynik z tym sprzed roku.

Samsung Galaxy S20 FE 5G

Samsung Galaxy S20 FE 5G / fot. gsmManiaK

W czwartym kwartale 2021 roku czysty zysk wyniósł w przeliczeniu ponad 11 miliardów dolarów. Prawie 70% spadek zysku (i 9% obrotu). To najgorszy wynik w końcówce roku od 2015. Oczywiście nie jest tak, że zarobki Samsunga pochodzą z samego rynku smartfonów. Na obniżkę profitu wpłynęły też spadające ceny pamięci. Tutaj liczą się ze stratami po raz pierwszy od dekady.

Czy premiera serii Samsung Galaxy S23 poprawi wyniki finansowe? Pewnie tak – o ile fani będą w stanie przełknąć podwyżki. Dzisiaj poznaliśmy ceny flagowych Samsungów i raczej nie wygląda to kolorowo. Wszystkiego dowiesz się, czytając poniższy materiał.

Stoisz? Usiądź. Oto (niemal) oficjalne ceny Samsung Galaxy S23 w każdej wersji

Źródło