samsung-wyznacza-nowy-kierunek!-jego-ekrany-beda-jeszcze-lepsze

Samsung wyznacza nowy kierunek! Jego ekrany będą jeszcze lepsze

Targi CES 2023 trwają w najlepsze. Z tej okazji skorzystał Samsung, prezentując pierwszy w branży wynik luminancji „UDR” (Ultra Dynamic Range). Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika?

Największe na świecie targi nowych technologii oraz elektroniki — CES 2023 oficjalnie rozpoczęły się 5 stycznia 2023 roku. Na wydarzeniu pojawia się multum przeróżnych producentów, którzy probuja swoimi innowacjami zaskarbić uznanie świata.

Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej okazji i tak samo pomyślał Samsung. Firma zaprezentowała swój panel OLED (w smartfonie), który jako pierwszy w branży uzyskał najwyższą weryfikację luminancji na poziomie 2000 nitów!

Samsung zdobywa kolejny kamień milowy i zalicza checkpoint!

Nie od dziś wiadomo, że Samsung przoduje w aspekcie wyświetlaczy. Przecież nawet najwięksi konkurenci chętnie korzystają z ich technologii i nie jest odosobnionym przypadkiem, że flagowce pozostałych marek posiadają ekrany południowokoreańskiego potentata.

Wydarzenie, które nazywa się CES 2023 (Consumer Electronics Show), stało się idealną okazją do przedstawiania kolejnego kamienia milowego.

Firma Samsung Display zaprezentowała panel OLED w smartfonie, który osiągnął szczytową jasność do 2000 nitów! Znak luminancji UDR (Ultra Dynamic Range) uzyskał certyfikację przez UL Solutions, czyli „tworu” zajmującego się nauką o bezpieczeństwie.

Samsung

Porównanie ekranu UDR do ekranu konwencjonalnego / fot. producenta

Wraz ze wzrostem ultra-wysokiej rozdzielczości, zakres jasności ekranu i zdolność do jego utrzymania stały się jednym z kluczowych wskaźników wydajności wyświetlaczy. Nowy produkt o wysokiej jasności prezentuje bardziej realistyczną jakość z bogatym odwzorowaniem kolorów, co zwiększa przyjemność z użytkownika.

Ponadto jasność ekranu smartfona jest ważniejsza niż jasność telewizorów, monitorów i laptopów, ponieważ smartfony są używane zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Samsung Display poprawił jasność wyświetlacza przy jednoczesnym zachowaniu efektywności zużycia energii i materiału organicznego.

Pojawia się pytanie, który smartfon jako pierwszy będzie mógł pochwalić się UDR? Na to pytanie odpowiedzi na razie nie ma. Można spekulować, że producent pokusi się o dopieszczenie nadchodzących flagowców z serii Samsung Galaxy S23, choć są to tylko domysły. Oby się potwierdziły…

Google planuje stanąć w szranki z Samsungiem jak równy z równym

Źródło