samsung-znowu-100-lat-za-chinczykami.-oppo-bije-ich-w-ich-wlasnej-grze

Samsung znowu 100 lat za Chińczykami. Oppo bije ich w ich własnej grze

Samsung to niekwestionowany król na rynku składanych smartfonów. Mocno jednak wierzę, że tak ulepszony Oppo Find N2 jest w stanie odebrać mu ten tytuł. Z przecieku na przeciek zapowiada się coraz lepiej.

Jakiś czas temu do sieci trafiła specyfikacja Oppo Find N2. Wszyscy jednak wiemy, że w przypadku składanych smartfonów równie ważna jest konstrukcja i ergonomia. Dobrze wie o tym Samsung, który w tym roku mocno odchudził swojego składaka. Okazuje się jednak, że Oppo znowu pobije Koreańczyków w ich własnej grze.

Oppo Find N2 będzie najlżejszym składanym smartfonem na rynku

Pierwszy składany smartfon Oppo w mojej opinii był najlepszym podejściem do tego tematu. Miałem okazję sprawdzić niemal każdy taki telefon (i każdy dostępny w Europie). I to Oppo zrobiło to najlepiej, jako jedyne stawiając na wygodne proporcje ekranu. Sęk w tym, że telefon był dość ciężki (275 gramów). Następca ma przejść na mocną dietę.

Oppo Find N2

Oppo Find N2 będzie najlżejszym składanym smartfonem / fot. IceUniverse

IceUniverse myli się raczej rzadko. Na długo przed premierą Samsunga Galaxy Z Fold 4 donosił, że telefon będzie ważył mniej niż iPhone 13 Pro Max w etui (mniej więcej 260 gramów). I tak było. Według niego Oppo Find N2 będzie lżejszy od iPhone 13 Pro Max… bez etui. Oznacza to górną granicę 240 gramów. Dużo? Tak, ale akceptowalnie. W końcu sam noszę go w kieszeni.

Tutaj pojawia się pytanie. W jaki sposób Oppo będzie w stanie to zrobić? Nie wierzę, że we flagowcu obniżą jakość wykonania. Leakster wskazuje na nowe materiały. Nie mam wprawdzie pojęcia, o co może chodzić, ale długo nie przyjdzie czekać nam na odpowiedź. W końcu premiera ma odbyć się już w grudniu.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że tym razem Oppo nie zamknie swojego dzieła w Chinach. Na liście życzeń umieściłbym też współpracę z aplikacjami na wewnętrznym ekranie. Jeśli to się uda, to chyba poważnie rozważę powrót do Androida.

Dlaczego tak bardzo podoba mi się podejście chińskiego producenta do tematu składanych smartfonów? Wyjaśniam to w swojej recenzji Oppo Find N. Ten model nie był ideałem, ale nadal to najlepsza konstrukcja tego typu.

TEST | Oppo Find N to najlepszy telefon w historii kosmosu

Źródło | Via