serwisy-streamingowe-warner-bros-ze-wzrostami-subskrybentow.-ale-firma-ma-problem

Serwisy streamingowe Warner Bros ze wzrostami subskrybentów. Ale firma ma problem

W sierpniu prezes Warner Bros. Discovery, David Zaslav, poinformował o utworzeniu nowej platformy streamingowej, która powstanie na bazie HBO Max i Discovery+. Oba serwisy, wraz z innymi lokalnymi platformami należącymi do firmy, zostaną połączone w jedną usługę. Również w Polsce otrzymamy jedną usługę, w której znajdzie się oferta HBO, Discovery i TVN, jednak na premierę poczekamy przynajmniej do pierwszego kwartału 2024 roku. WB Discovery ma w tym określony cel, który już zaczęli realizować, podając łączne dane dotyczące liczby subskrybentów wszystkich swoich platform.

Serwisy streamingowe Warner Bros ze wzrostami subskrybentów. Ale firma ma problem

Platformy streamingowe Warner Bros. Discovery radzą sobie coraz lepiej

W trzecim kwartale bieżącego roku firma zanotowała wzrost użytkowników płatnych transmisji strumieniowych. Obecna liczba osób korzystająca z HBO, HBO Max i Discovery+ wyniosła prawie 95 milionów subskrybentów. Od lipca do września Warner Bros. Discovery przyciągnęło 2,8 mln nowych klientów na całym świecie, w tym 500 tysięcy w samej Ameryce. Niebagatelny wpływ na to miała premiera Rodu smoka, która przez kolejne tygodnie emisji cieszyła się popularnością wśród widzów.

Po połączeniu usług już wiosną przyszłego roku w Ameryce firma liczy na przekroczenie 100 mln subskrypcji na całym świecie i dołączeniu do ścisłej czołówki najpopularniejszych platform streamingowych. Według wcześniejszych danych samo HBO Max posiadało tylko 52,8 mln abonentów, będąc daleko w tyle za Netflixem (223,1 mln), Amazon Prime Video (około 200 mln) oraz Disney+ (152,1 mln).

Warner Bros. Discovery nie ma jednak powodów do świętowania. Firma w trzecim kwartale zanotowała stratę netto w wysokości 2,3 miliarda dolarów, w tym 1,92 miliarda dolarów amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych związanych z przejęciem oraz 1,52 miliarda dolarów związanych z restrukturyzacją przed opodatkowaniem i inne opłaty.