skladany-flagowiec-honor-bedzie-jeszcze-lepszy,-ale-cena-przyprawia-o-bol-glowy

Składany flagowiec Honor będzie jeszcze lepszy, ale cena przyprawia o ból głowy

Honor zamierza niebawem wprowadzić na rynek następną generację modelu Honor Magic V. Składany Honor Magic Vs otrzyma kilka ulepszeń względem poprzednika. Poznaliśmy specyfikację urządzenia, a plakat promujący zdradza także jego wygląd.

  • Honor Magic Vs zapozował na plakatach promujących.
  • Poznaliśmy specyfikację składanego smartfona.
  • Flagowiec będzie następcą modelu Honor Magic V, który debiutował 10 stycznia 2022 roku.

Dostępne informacje na temat modelu Honor Magic Vs

Honor zamierza wprowadzić nową wersję smartfona Honor Magic V. Przypomnę, że jego debiut miał miejsce 10 stycznia 2022 roku. Możemy się spodziewać premiery flagowego Honor Magic Vs w podobnym czasie.

Starszy model pracował na układzie Snapdragon 8 Gen 1. Wynika z tego, że smartfon otrzyma upgrade. Zastosowanie procesora Snapdragon 8 Gen 1+ jest dobrym wyborem. SoC lepiej radzi sobie z temperaturami niż poprzednia generacja.

Z kolei pamięć się nie zmieni. Znowu do wyboru będzie wersja z 256 GB lub 512 GB. Pojawi się także tożsama ilość pamięci operacyjnej. Producent przewiduje 12 GB RAM w standardzie LPDDR5.

Jak to w przypadku składane smartfona, pojawią się dwa ekrany. Wyświetlacz OLED po rozłożeniu będzie mierzył 7.9″. Otrzyma rozdzielczość 2272 × 1984 px. Gdyby częstotliwość odświeżania wyniosła 90 Hz, to mielibyśmy identyczny przedni panel jak poprzednio.

Ekran Full HD+ po złożeniu mierzyć będzie 6,45″. Zaoferuje odświeżanie z częstotliwością 120 Hz. Wygląda na to, że również ten panel niewiele się zmieni. Współczynnik proporcji wyniesie 21:9.

Honor Magic Vs

Honor Magic Vs / fot. producenta via gizmocina.com

Za to pojawi się ulepszenie względem baterii. Pojemność 4700 mAh zmieni się na korzyść pojemności 5000 mAh. Moc ładowania jednak pozostanie bez zmian — 66 W.

Zaplecze fotograficzne nie planuje się nigdzie wybierać. Rozdzielczość matryc nie wzrośnie. Szykuje się potrójna jednostka: aparat główny 50 MP + obiektyw ultraszerokokątny 50 MP + sensor z szerokim widmem kolorów 50 MP.

Na przodzie pojawi się podwójna strzelanka selfie z matrycą 42 MP. Miejsce kamerek pozostanie bez zmian. Znajdą się w wycięciu w kształcie „dziurkacza” na środku przedniego panelu.

Różnice będą polegać na fizycznych parametrach. Waga powinna się zmniejszyć do 261 gramów. Ulepszenie ma także objąć zawias, który otrzyma nową konstrukcję. Ma na to celu jeszcze większe ograniczenie zagniecenia pojawiającego się w miejscu łączenia wyświetlaczy.

Przewidywana cena urządzenia

Honor Magic Vs powinien kosztować w granicach 9 999 CNY. Odpowiada to (po obecnym kursie) kwocie w granicach 6400 zł. Tak samo została wyceniona poprzednia wersja smartfona podczas premiery.

Konkurencja jednak nie śpi. OPPO także chce ugryźć kawałek tortu. Temu ma pomóc OPPO Find N Flip. Jego oficjalny debiut zaplanowany został na połowę grudnia 2022 roku.

Pierwszy tak składany OPPO zdradził sporo na swój temat

Źródło