snowpiercer-anulowany-pomimo-gotowego-4-sezonu.-warner-bros-pozbywa-sie-serialu

Snowpiercer anulowany pomimo gotowego 4 sezonu. Warner Bros pozbywa się serialu

W czerwcu ubiegłego roku Warner Bros. Discovery podjęło decyzję, że Snowpiercer zostanie zakończony po czwartym sezonie. Fani serialu otrzymali zapewnienie, że przygody Andre Layton i reszty pasażerów pociągu nie pozostaną bez żadnego finału. Pół roku później, gdy czwarty sezon jest już praktycznie gotowy do emisji, nastąpił niespodziewany zwrot akcji i TNT ogłosiło, że czwarty sezon Snowpiercera nie doczeka się emisji na kanale stacji.

Snowpiercer anulowany pomimo gotowego 4 sezonu. Warner Bros pozbywa się serialu

Finałowy sezon Snowpiercera nie zostanie wyemitowany przez TNT

Jak podaje serwis Deadline firma Tomorrow Studios, która wyprodukowała serial, obecnie szuka kupca na Snowpiercera po tym, jak TNT zamknęło przed nimi drzwi przed emisją czwartego sezonu. Ukończone odcinki nie zadebiutują w ramówce stacji, gdyż mają być częścią odpisów podatkowych za treści tworzone przez Warner Bros. Discovery. Tym samym nie wiadomo, czy i gdzie serial trafi i kiedy fani będą mogli obejrzeć finałowy sezon.

Tomorrow Studios chce znaleźć Snowpiercerowi odpowiedni dom, aby nie tylko zagościł na nim główny serial, ale również z myślą o powstaniu potencjalnych prequeli i kontynuacji, w celu zbudowania franczyzy.

Możemy potwierdzić, że TNT nie wyemituje czwartego sezonu Snowpiercera. To była trudna decyzja, ale nasz podziw dla utalentowanych scenarzystów, aktorów i ekipy, którzy ożywili niezwykły postapokaliptyczny świat Snowpiercera, pozostaje silny. Od zeszłego roku współpracujemy z producentami, aby pomóc serialowi znaleźć nowy dom, w którym fani mogą nadal cieszyć się wciągającą fabułą i wyjątkowymi wrażeniami wizualnymi. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nimi przy przyszłych projektach – powiedział rzecznik sieci.

Uwielbiamy Snowpiercera i wierzymy, że czwarty sezon dopełni historię z niesamowitymi aktorami, zapewniając rozrywkę widzom, badając kwestie zmian klimatu i walki klas. Jesteśmy tak wielkimi pasjonatami tej serii, że nabyliśmy prawa do kontrolowania franczyzy. Mamy nadzieję, że wkrótce znajdziemy idealnego partnera i zakończymy tę podróż ostatnim sezonem – napisali w oświadczeniu Marty Adelstein, dyrektor generalny i Becky Clements, prezes Tomorrow Studios.

Warner Bros. Discovery jeszcze w ubiegłym roku podjęło decyzję o niewymietowaniu serialu na kanale TNT. Od tego czasu studia szukają nowego miejsca, w którym Snowpiercer mógłby zaistnieć. Prawdopodobnie jest to ostatni serial, którego spotkał taki los. W ubiegłym tygodniu Gunnar Wiedenfels, dyrektor finansowy w Warner Bros. Discovery powiedział, że zakończyli proces odpisów podatkowych za oryginalne treści.