sprzedaz-smartfonow-zwalnia.-gdy-jedni-sie-smuca-(wszyscy),-inni-otwieraja-szampana-(zgadniesz?)

Sprzedaż smartfonów zwalnia. Gdy jedni się smucą (wszyscy), inni otwierają szampana (zgadniesz?)

Najnowszy raport dotyczący sprzedaży smartfonów pokazuje jedno — branża wkracza w kryzys, jadąc bez trzymanki. Jest jednak jedna firma, która radzi sobie w tej sytuacji naprawdę dobrze. I tak, zgadliście — to jak zawsze oni.

Firma analityczna Canalys opublikowała raport podsumowujący sprzedaż smartfonów w trzecim kwartale tego roku. Do klientów trafiło ok. 300 mln tego typu urządzeń, co stanowi wynik gorszy aż o 9% w stosunku do analogicznego okresu czasu rok temu.

Nie ma zaskoczenia — sprzedaż smartfonów wciąż spada

To nie koniec złotych — mamy bowiem do czynienia z największym spadkiem sprzedaży w trzecim kwartale roku aż od 2014 r. Sytuacja ekonomiczna na świecie ma odcisnąć swoje piętno także w kolejny kilku miesiącach, prawdopodobnie aż do II połowy przyszłego roku.

fot. Canalys

Jednocześnie analitycy widzą szanse na odbicie niekorzystnego trendu w końcówce tego roku — wpływ na niezłą sprzedaż smartfonów ma mieć nie tylko jak zawsze gorący okres przedświąteczny, ale także zwiększona aktywność producentów w kontekście promocji i przecen.

Spadek sprzedaży smartfonów nie przełożył się na większe roszady, jeśli chodzi o największe koncerny produkujące urządzenia mobilne — poza jednym wyjątkiem.

Na problemach branży zyskuje Apple, które w odniesieniu rok do roku zwiększyło swoje udziały z 15 na 18 proc, wskakując na drugą pozycję za Samsunga, które także umocniło swoją pozycję do poziomu 22 proc.

fot. Canalys

Pozostałe pozycje zajmuje trójca chińska – mowa kolejno o: Xiaomi, Oppo i Vivo. I zapewne niewiele w tej kwestii się zmieni w najbliższych miesiącach.

źródło