stalker-2-zaprezentowany-na-nowym-zwiastunie.-tworcy-potwierdzaja-premiere-gry-(aktualizacja)

STALKER 2 zaprezentowany na nowym zwiastunie. Twórcy potwierdzają premierę gry (Aktualizacja)

Aktualizacja: Zwiastun zawierający fragmenty rozgrywki ze STALKER 2 jest już dostępny. Materiał zobaczycie poniżej

Oryginalna wiadomość: Wojna na Ukrainie znacząco opóźniła pracę nad STALKER-em 2. Deweloperzy z GSC Game World nie zdążyli dokończyć gry na ten rok, ale prace najwyraźniej przebiegają prawidłowo i studio właśnie podzieliło się nowym zwiastunem swojej gry. Materiał ma zawierać również fragmenty rozgrywki, na których będziemy mogli sprawdzić, jak zmieniła się gra od ostatniego oficjalnego materiału, który pojawił się ponad półtora roku temu. Nowy zwiastun zobaczycie poniżej już o 20:00 czasu polskiego.

STALKER 2 zaprezentowany na nowym zwiastunie. Twórcy potwierdzają premierę gry (Aktualizacja)

Kilka świeżych informacji zdradza również sam opis zwiastuna, który ujawnił, że STALKER 2 to gra z „ogromnym, otwartym światem bez żadnych granic z nieliniową fabułą”. Produkcja napędzana jest przez Unreal Engine 5.

Pomimo wcześniejszych doniesień o dużych problemach z produkcją gry i opóźnieniu daty premiery nawet na 2025 rok, GSC Game World planuje wypuścić swój najnowszy tytuł w 2023 roku. Studio podało, że premiera STALKER-a 2 zaplanowana jest na przyszły rok i gra pojawi się na komputerach osobistych oraz konsoli Xbox Series X/S. Warto przypomnieć, że w dniu premiery STALKER 2 będzie dostępny w Xbox Game Pass.

STALKER 2 – nowy zwiastun