steam-nie-reaguje-na-neonazistowskie-tresci-–-twierdzi-amerykanska-polityczka

Steam nie reaguje na neonazistowskie treści – twierdzi amerykańska polityczka

Jak podaje serwis Vice, pewna amerykańska senator wystosowała do szefa Valve, Gabe’a Newella, list, w którym wyraziła niepokój spowodowany rozprzestrzenianiem się na platformie Steam m.in. grup neonazistowskich oraz zwolenników białej supremacji. Zauważyła, że wspomniane grupy społeczności generują treści w postaci rasistowskich żartów oraz rozprzestrzeniają faszystowskie obrazki. Według senator Hassan dowodem na to jest pojawiająca się często na forach liczba 88, która ma jednoznacznie kojarzyć się z neonazistowskim odniesieniem do skrótu HH (Heil Hitler).

Steam nie reaguje na neonazistowskie treści – twierdzi amerykańska polityczka

Steam nie reaguje na neonazistowskie treści?

Steam ma znaczną liczbę użytkowników, którzy uważają się za neonazistów, ekstremistów, zwolenników supremacji rasowej, a także opowiadają się za misoginizmem czy innymi nienawistnymi zjawiskami. Valve powinno podjąć kroki w celu zapobiegania tego typu szkodliwym treściom, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę związek między komentarzami w sieci a przemocą w realnym świecie.

Jak zwracają uwagę dziennikarze portalu Vice, tymi słowami kobieta odniosła się do kilku przypadków, w których użytkownicy ostatecznie okazali się zabójcami, a wcześniej dawali na forach wyraźne sygnały co do swoich zamiarów – jednym z nich jest William Edward Atchison, który publikował rasistowskie wiadomości na platformie Steam przez lata, aby ostatecznie zamordować dwójkę osób i później siebie w 2017 roku.

Hassan wezwała przedstawicieli Valve do odpowiedzi na wystosowany list. Na ten moment firma nie zajęła stanowiska w sprawie.