superflagowiec-samsunga-bryluje-w-tescie-wydajnosci-wraz-ze-snapdragonem-8-gen-2!

Superflagowiec Samsunga bryluje w teście wydajności wraz ze Snapdragonem 8 Gen 2!

Coraz więcej wiemy zarówno o samym Samsungu Galaxy S23 Ultra, ale także Snapdragonie 8 Gen 2, który będzie go napędzał. Wczoraj do sieci wyciekły informacje o tym, jaką wydajność zaoferuje nadchodzący super-flagowiec od koreańskiej firmy.

Pierwsze przecieki dotyczące flagowego procesora od Qualcomm mówiły, że będzie on sporo wydajniejszy od poprzednika.

Najnowsze jednak wskazują na skupienie się na efektywności energetycznej nowego układu. Co jednak stało się z wydajnością?

Samsung Galaxy S23 Ultra przetestowany w Geekbench

Nowy smartfon Koreańczyków, który oczywiście światło dzienne ujrzy zapewne w lutym przyszłego roku, został dostrzeżony w bazie benchmarku Geekbench, gdzie pokazał, na jaką wydajność możemy liczyć wraz ze Snapdragonem 8 Gen 2.

Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra test Geekbench / fot. mysmartprice

Jak możemy zobaczyć na powyższym obrazku, Galaxy S23 Ultra wykręcił wynik 1521 punktów w teście dla pojedynczego rdzenia oraz 4689 punktów w przypadku testu całego SoC. Jest także informacja o nazwie kodowej, czyli SM-S918U. Posiadał również 8 GB RAM oraz pracował pod kontrolą Androida 13 z OneUI 5.

Sam Snapdragon 8 Gen 2 tak, jak wspominały ostatnie przecieki, będzie złożony z trzech klastrów, na które składać będą się rdzenie:

  • 1x Cortex-X3 3,36 GHz;
  • 4x Cortex-A715 2,8 GHz;
  • 3x Cortex-A510 2,02 GHz.

Oprócz tego zespolony będzie z układem graficznym Adreno 740.

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 Ultra / fot. smartprix.com

Dla porównania, Samsung Galaxy S22 Ultra ze Snapdragonem 8 Gen 1 notował wyniki w okolicach 1200 / 4200 punktów w testach dla pojedynczego rdzenia oraz całego układu. Mamy więc wzrosty w okolicach 25 % dla najmocniejszego rdzenia i 10 % dla całego procesora.

Specyfikacja Galaxy S23 Ultra

Przypomnijmy sobie także, co jeszcze wiadomo o tym smartfonie. Super-flagowiec Samsunga powinien zostać wyposażony w maksymalnie 12 GB RAM oraz 512 GB pamięci wewnętrznej.

Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra / fot. smartprix.com

Można liczyć na zakrzywiony wyświetlacz Dynamic AMOLED 6,8″, o rozdzielczości QHD+ oraz odświeżaniu do 120 Hz. Z aparatów główna matryca ma zaoferować 200 MP, natomiast pozostałe trzy będą podobne, jeżeli nie takie same, jak w poprzedniku.

Bez zmian jest również w kontekście ładowania oraz baterii. Galaxy S23 Ultra będzie zasilany za pomocą 5000 mAh akumulatora z obsługą 45 W ładowania przewodowego. Oczywiście będzie także wsparcie dla indukcji.

Kiedy premiera oraz jaka cena?

Ceny nie znamy, ale tańszy niż poprzednik z pewnością nie będzie. Data premiery jednak od paru generacji jest podobna i oscyluje wokół lutego.

Dlatego też Galaxy S23 Ultra zobaczymy na Galaxy Unpacked w lutym 2023 roku.

Przeczytaj także

Ostatnia z takich okazji? Mini smartfon od Apple w promocji polskich sklepów!

Źródło