ta-bestia-gamingowa-ma-tyle-mocy-co-mala-elektrownia

Ta bestia gamingowa ma tyle mocy co mała elektrownia

Wygląda na to, że pierwszy/jeden z pierwszych smartfonów gamingowych z układem Snapdrgaon 8 Gen 2 zdradził już całkiem sporo. Co konkretnie wiemy o modelu NUBIA Red Magic 8 Pro?

  • NUBIA Red Magic 8 Pro pojawi się na scenie prawdopodobnie jeszcze w 2022 roku.
  • Telefon otrzyma procesor Snapdragon 8 Gen 2.
  • Z przecieków znamy specyfikację urządzenia.

Prawdopodobna specyfikacja modelu NUBIA Red Magic 8 Pro

NUBIA Red Magic 8 Pro najpewniej będzie pierwszym gamingowym smartfonem z obecnie najnowszym układem Qualcomm. Flagowiec otrzyma procesor Snapdragon 8 Gen 2.

Wynika z tego fakt pojawienia się pamięci RAM w standardzie LPDDR5x oraz pamięci wewnętrznej typu UFS 4.0. Pierwszej pojawi się aż 16 GB, a drugiej będzie aż 1 TB.

Zapowiada się wydajna i szybka bestia. Akumulator o pojemności 5000/6000 mAh (pojawią się dwie wersje) naładuje się z mocą aż 165 W! W końcu konkret konfiguracja w modelu przeznaczonym do gier!

Red Magic 8 Pro

fot. Nubia

Pojemna bateria przyda się do obsługi sporych rozmiarów ekranu. Nie jestem fanem 6,8″ wyświetlaczy (OLED) no, chyba że mówimy o smartfonach gamingowych! W takim przypadku przyda się sporo miejsca na przednim panelu.

Zaplecze fotograficzne zaprezentuje się dość przeciętnie. Trzeba jednak wiedzieć, że nie do tego został stworzony model NUBIA Red Magic 8 Pro:

  • Aparat główny z matrycą 50 MP.
  • Kamerka pomocnicza z matrycą 8 MP (obstawiałbym obiektyw ultraszerokokątny).
  • Bliżej nieokreślony czujnik z matrycą 2 MP (najpewniej obiektyw makro).
  • Strzelanka selfie z matrycą 16 MP.

Smartfon będzie mierzył: 63,98 × 76,35 × 8,9 mm, a waga wyniesie 228 g. Oczekuje się premiery przed końcem 2022 roku lub w pierwszym miesiącu roku następnego.

Jaki smartfon do gier kupić? Polecane bestie gamingowe (2022)

Źródło