ten-producent-swietnie-radzi-sobie-z-aktualizacjami,-a-za-rok-chce-dolaczyc-do-ekstraklasy

Ten producent świetnie radzi sobie z aktualizacjami, a za rok chce dołączyć do ekstraklasy

Oppo jest jedną z firm, która w ostatnim czasie mocno przywiązała uwagę do tego, by wprowadzać szybkie i bezproblemowe aktualizacje dla swoich smartfonów. Jak się okazuje, ostatnia wersja systemu od chińskiej firmy stała się najszybciej wdrożoną w historii marki!

Przedsiębiorstwo z Państwa Środka można powiedzieć, że wytężyła swoje zasoby po to, by pokazać, że da się mieć podejście „szybko, zwięźle i na temat” w kontekście aktualizacji oprogramowania.

ColorOS 13, czyli najnowsza wersja nakładki tego producenta trafiła już do parudziesięciu urządzeń na całym świecie.

Oppo: ColorOS 13 to najszybciej wdrażana wersja tej nakładki w historii

Według komunikatu firmy, ta konkretna wersja ich nakładki systemowej jest bardzo udana w kontekście procesu aktualizacji.

Od globalnej premiery ColorOS 13, która miała miejsce 18 sierpnia tego roku, trafił on na 33 modele smartfonów. Był to ponad 50% wzrost względem analogicznego okresu 4 miesięcy dla ColorOS 12.

Oppo

Oppo Find X5 Pro/fot. gsmManiaK.pl

Wprowadza ona wiele usprawnień na urządzenia Chińczyków, w tym Smart AoD (Always on Display), Multi-Screen Connect, czy Home Screen Management, które mają zwiększać komfort użytkowania smartfona dla jego użytkownika.

Dłuższe wsparcie to kolejny krok

Jak firma zaznacza w komunikacie, od 2023 roku wybrane, flagowe smartfony spod znaku Oppo będą mogły liczyć na 4 główne aktualizacje ColorOS, a także 5 lat poprawek bezpieczeństwa. Jest to jeden z najwyższych wyników w tej dziedzinie w świecie Androida.

ColorOS 13

ColorOS 13 / fot. Oppo

Cieszy, że kolejni producenci decydują się rozszerzać wsparcie aktualizacjami dla swoich smartfonów. Wiadomo, tutaj mówimy o flagowcach, aczkolwiek powoli myślę, że będzie to przechodziło na średniaki, a potem kto wie, może i na najtańsze propozycje.

Jednym z konkurentów w kwestii wsparcia jest Samsung, który już w lutym zaprezentuje nowe Galaxy S23.

Mamy to! Oto data premiery najważniejszego flagowca Samsung dla Polaków od lat

Źródło: informacja prasowa