tworcy-atomic-heart-sa-„organizacja-propokojowa”.-mundfish-odpowiada-na-krytyke

Twórcy Atomic Heart są „organizacją propokojową”. Mundfish odpowiada na krytykę

Twórcy Atomic Heart są „organizacją propokojową”. Mundfish odpowiada na krytykę

W miniony weekend informowaliśmy Was o kontrowersjach związanych z Atomic Heart, przez które wielu graczy nawołuje do bojkotu wspomnianej produkcji. Użytkownicy domagają się również od studia Mundfish stanowiska w sprawie rozpoczętej blisko rok temu inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. Deweloperzy postanowili natomiast opublikować oświadczenie, w którym określili swój zespół mianem „organizacji propokojowej”.

Twórcy Atomic Heart nie zamierzają zabierać głosu w sprawach politycznych i religijnych

W opublikowanym na portalu społecznościowym Twitter oświadczeniu podkreślono, że Mundfish jest studiem składającym się z deweloperów z całego świata, którzy skupiają się na tworzeniu „innowacyjnej gry”. Zaznaczono także, że zespół „sprzeciwia się przemocy wobec ludzi”. Deweloperzy nie zamierzają jednak zabierać głosu w sprawach politycznych i religijnych.

Nie komentujemy kwestii politycznych ani religijnych. Zapewniamy, że jesteśmy globalnym zespołem skupionym na tym, by Atomic Heart trafił w ręce graczy na całym świecie. Nie tolerujemy i nie zamierzamy tolerować osób, które wysyłają spam i używają obraźliwego, nienawistnego, dyskryminującego, brutalnego lub groźnego języka, lub treści – informują deweloperzy.

Powyższe oświadczenie raczej w żaden sposób nie przekona do Atomic Heart graczy, którzy podjęli już decyzję o zbojkotowaniu produkcji studia Mundfish. Słowa deweloperów z pewnością wywołają natomiast kolejną falę komentarzy.

Przypomnijmy, że Atomic Heart zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S dokładnie 21 lutego 2023 roku. Zgodnie z zapowiedziami produkcja studia Mundfish w dniu swojej premiery trafi również do usługi Xbox Game Pass.

Wczytywanie ramki mediów.

Wczytywanie ramki mediów.