w-co-zagramy-w-listopadzie-2022-roku-–-najciekawsze-premiery-miesiaca-–-czesc-pierwsza

W co zaGRAMy w listopadzie 2022 roku – najciekawsze premiery miesiąca – część pierwsza

WRC Generations

W co zaGRAMy w listopadzie 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca - część pierwsza
  • platformy docelowe: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4
  • data premiery: 3 listopada
  • producent: KT Racing
  • wydawca: Nacon

Co prawda w nowe WRC mieliśmy zagrać w październiku, ale niemal w ostatniej chwili Nacon opóźnił premierę kolejnej odsłony cyklu i zarazem ostatniej wyprodukowanej przez KT Racing. Za jakiś czas na rynku pojawi się bowiem zupełnie nowa część, która powstaje w studiu Codemasters Software odpowiedzialnym za Dirta, Grida czy F1. Wracając jednak do WRC Generations trzeba powiedzieć, że największą atrakcją nadchodzącej produkcji będą z pewnością samochody hybrydowe, które zmuszą weteranów nauczenia się pewnych zasad rozgrywki zupełnie od nowa.

Należy zaznaczyć, że w WRC Generations pojawi się bowiem system wymagający umiejętnego zarządzania baterią w tego typu pojazdach, konieczne okaże się mapowanie silnika w zależności od tego, jak odcinek specjalny chcemy aktualnie przejechać. WRC Generations odda do naszej dyspozycji 49 zespołów z sezonu 2022 (Rally, Rally2 i Junior WRC), 750 km unikatowych odcinków specjalnych w 22 krajach, 37 legendarnych samochodów i aut bonusowych.

The Chant

  • platformy docelowe: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4
  • data premiery: 3 listopada
  • producent: Brass Token
  • wydawca: Prime Matter

Jeśli lubicie gry nawiązujące do psychodelicznych horrorów z lat 70., to powinniście rzucić okiem na The Chant, czyli przygodówkę akcji z perspektywy trzeciej osoby, która zostanie wydana niebawem za sprawą firmy Prime Matter. W grze autorstwa studia Brass Token przeniesiemy się na odległą wyspę, gdzie kilkoro przyjaciół zamierza spędzić najbliższy weekend. Nietrudno się domyślić, że zamiast bawić się przy ognisku, stoczą dramatyczną walkę o przetrwanie, bowiem okaże się, że okolicę zamieszkują przerażające stwory.

The Chant ma być wierne założeniom gatunku, oferując historię bazującą na doskonale znanych motywach, a także rozgrywkę polegającą na eksplorowaniu lokacji, rozmawianiu z postaciami niezależnymi, rozwiązywaniu zagadek oraz walce z przeciwnikami. Co ważne, konfrontacja nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem, niekiedy spróbujemy bowiem uciec przed wrogami, by utrzymać się przy życiu. Osoby, którym przypadły do gustu takie produkcje, jak chociażby wydane w tym roku The Quarry mają więc na co czekać.