w-diablo-iv-beda-towarzysze,-ale-tylko-w-kampanii-–-na-razie

W Diablo IV będą towarzysze, ale tylko w kampanii – na razie

Zapewne pamiętacie, że zarówno w Diablo II, jak i w Diablo II gracze mogli skorzystać z pomocy towarzyszy, czyli najemnych wojowników, którzy pomagają nam w starciach. W każdej grze zostało to rozegrane inaczej – w dwójce było ich wielu, aczkolwiek za ich usługi musieliśmy zapłacić, zaś w trójce można było spotkać tylko trójkę towarzyszy (templariusza Kormaca, czarodziejkę Eirenę oraz łajdaka Lyndona) i każdy z nich posiadał własne tło fabularne. Jeżeli natomiast należycie do graczy, którzy zastanawiają się, jak towarzysze będą funkcjonować w nadchodzącym Diablo IV, mamy dla Was nowe informacje.

W Diablo IV będą towarzysze, ale tylko w kampanii – na razie

Towarzysze w grze Diablo IV

Redakcja serwisu PCGamesN miała okazję porozmawiać na ten temat z Adamem Z. Jacksonem, czyli głównym projektantem klas w czwartej części serii Diablo:

W premierowej wersji gry umieściliśmy kilka punktów w fabule, w których posiadający imiona NPC będą podążać za bohaterem i pomagać mu, podczas gdy on próbuje ustalić, jakie plany ma Lilith. Nie mamy do ogłoszenia nic, co przypominałoby system najmników podobny do tego z Diablo II – na ten moment skupiamy się wyłącznie na kampanii. Bądźcie jednak czujni, być może w przyszłości się to zmieni, ale na razie nic nie obiecujemy.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że gra Diablo IV zadebiutuje na rynku 6 czerwca przyszłego roku na wspomnianych platformach sprzętowych. Po więcej informacji zapraszamy do naszej encyklopedii.