warner-bros-wyda-nft-z-wladcy-pierscieni.-w-planach-jest-stworzenie-movieverse

Warner Bros. wyda NFT z Władcy Pierścieni. W planach jest stworzenie Movieverse

Takiej informacji nie spodziewali się chyba nawet najwięksi miłośnicy oraz krytycy Władcy Pierścieni. Pomimo tego, iż niedawno do tegoż właśnie uniwersum dołączył serial Pierścienie Władcy, który praktycznie od samego początku wywoływał – zazwyczaj – skrajnie negatywne emocje, taki obrót spraw zaskoczył niemalże wszystkich. Jak bowiem podaje portal Variety, korporacja Warner Bros. Discovery nawiązała współpracę z firmą Web3 Eluvio, aby wspólnie przygotować The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended Version) Web3 Movie Experience. Co kryje się pod tą nazwą?

Warner Bros. wyda NFT z Władcy Pierścieni. W planach jest stworzenie Movieverse
web3.wb.com/warnermedia/movieverse

Początek NFT Movieverse od Warner Bros.

Pod tą nazwą kryje się kolekcja niewymiennych tokenów – znanych szerzej jako nieszczęsne NFT – która ma zapoczątkować WB Movieverse. Wytwórnia ma bowiem w planach przeniesienie swojej działalności z klasycznej rozrywki domowej oraz kolekcji DVD na NFT, aby w przyszłości móc oferować pełnometrażowe, stokenizowane filmy fabularne. Dyrektor generalny Eluvio, Michelle Munson, nie kryje swojego podekscytowania projektem i twierdzi, że ta współpraca jest w stanie pomóc dostarczyć filmy pod postacią NFT do szerszej grupy konsumentów:

Wszyscy fani Władcy Pierścieni mogą teraz nabyć, uczestniczyć oraz handlować epickim, żywym doświadczeniem medialnym, które bez wątpienia ich zaskoczy i zachwyci. Jest to zaprojektowane dla masowej publiczności konsumenckiej, a nie tylko entuzjastów Web3 – dlatego powinno być, i jest, tak niezwykłe oraz wciągające.

Film zostanie udostępniony w rozszerzonej wersji (3 godziny i 48 minut) w jakości 4K UHD. Zainteresowani będą mieć do wyboru dwie wersje tokenów. Po zakupie Mystery Edition za 30 dolarów otrzymamy dostęp do kilku innych funkcji tokenu, jak chociażby jedno z trzech interaktywnych menu wzorowanych na lokacjach z uniwersum czy osiem godzin filmów specjalnych. Jeśli zdecydujemy się na droższą wersję Epic Edition za 100 dolarów, otrzymamy wszystkie menu oraz zdjęcia, a także będziemy mogli sprawdzić swoje AR na smartfonie.

Pojedynczy NFT Władca Pierścieni daje posiadaczowi licencję na oglądanie materiału filmowego – w taki sam sposób, jakbyśmy zakupili płytę DVD lub BluRay. Zakupu można już dokonać na oficjalnej stronie internetowej. Ma to być jednak dopiero początek – Warner Bros. ma w planach stworzenie całego Movieverse.