wedlug-washington-post-rosja-moze-pozytywnie-rozpatrzc-wniosek-o-azyl-snowdena

Według Washington Post Rosja może pozytywnie rozpatrzć wniosek o azyl Snowdena

Według Washington Post Rosja może pozytywnie rozpatrzć wniosek o azyl Snowdena

Zgodnie z informacją, jaką można przeczytać w najnowszym wydaniu Washington Post, Rosja najprawdopodobniej zdecyduje o przyznaniu Edwardowi Snowdenowi pozwolenia na oficjalne opuszczenie moskiewskiego lotniska.

Chociaż bohater jednej z największych afer szpiegowskich ostatnich lat otrzymał już ofertę azylu w Boliwii oraz Wenezueli, poprosił on podobno o tymczasowy azyl również w Rosji. Do tej pory, czyli od 23 czerwca, kiedy to Snowden przybył na lotnisko Shremetyevo z Hong Kongu, tkwi on tam w swego rodzaju formalnym zawieszeniu, ponieważ nie został oficjalnie przyjęty przez rząd rosyjski, ani też wydalony władzom USA.

Nie jest jeszcze jasne, czy i kiedy jego wniosek zostanie zatwierdzony przez władze, ale rosyjski prawnik Snowdena powiedział, że jego klient znalazł się w wyjątkowej sytuacji prawnej utrzymującej go w strefie tranzytowej, która najprawdopodobniej potrwa jeszcze jeden dzień.

Jak potoczą się dalej losy Snowdena? Nie ukrywam, że z wielu względów, zarówno politycznych, jak i bezpieczeństwa, temat ten jest interesujący, dlatego będę się starał regularnie przedstawiać kolejne wydarzenia na łamach naszego portalu.