wednesday-wielkim-hitem-netflixa.-serial-przebil-wyniki-stranger-things-4

Wednesday wielkim hitem Netflixa. Serial przebił wyniki Stranger Things 4

Wydawało się, że żaden inny serial w tym roku nie przebije już wyników osiągniętych przez Stranger Things 4, ale na naszych oczach wyrasta najnowszy pretendent, który może zdetronizować króla Netflixa. Wednesday stała się nieoczekiwanym hitem platformy, i jak można było spodziewać się dobrych wyników, to raczej mało kto zakładał, że będą one tak wyśmienite. Od momentu premiery, czyli środy 23 listopada, do minionej niedzieli serial oglądano przez 341,2 milionów godzin, ustanawiając nowy rekord dla anglojęzycznej produkcji.

Wednesday wielkim hitem Netflixa. Serial przebił wyniki Stranger Things 4

Wcześniejszy należał do czwartego sezonu Stranger Things z 335 mln godzin. Wynik ten pochodził jednak z siedmiu dni, zaś Wednesday swój nowy rekord ustanowił w zaledwie pięć. Absolutny rekord oglądalności wciąż należy do Squid Game z 571,7 mln godzin z pojedynczego tygodnia.

Co więcej, Wednesday znalazła się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych seriali we wszystkich 93 krajach, w których dostępna jest platforma. Serial zajął pierwsze miejsce w 83 krajach, wyrównując rekord Stranger Things 4. Szacuje się, że produkcja oglądana była na 50 mln kont.

Wednesday – czy będzie drugi sezon?

Wygląda więc na to, że fani nie muszą obawiać się o drugi sezon. Oczywiście wciąż wszystko zależy od widzów, czy w kolejnych tygodniach zdołają utrzymać rewelacyjną oglądalność i spadki będą stosunkowo niskie. Dla Netflixa ważny jest również współczynnik ukończenia danej produkcji, a tych danych niestety nie znamy. Wydaje się jednak, że zamówienie drugiego sezonu to tylko formalność i Wednesday powróci z kolejnymi odcinkami.

Wednesday – czy będzie drugi sezon?, Wednesday wielkim hitem Netflixa. Serial przebił wyniki Stranger Things 4