wiesz,-ze-najszybszy-telefon-swiata-w-polsce-wcale-nie-kosztuje-fortuny?

Wiesz, że najszybszy telefon świata w Polsce wcale nie kosztuje fortuny?

Testy pokazują, że nie Samsung czy Apple, ale Xiaomi 12T Pro piastuje obecnie tytuł najszybszego smartfona w testach. Imponująca wydajność i rozsądne temperatury robią z niego interesujący zakup.

Jaki jest najszybszy obecnie smartfon? I to nie tylko z Androidem? Okazuje się, że nie jest to ani Samsung Galaxy S22 Ultra, ani iPhone 14 Pro Max. Na pewno ten tytuł nie należy do drogiego jak diabli Pixela 7 Pro. To wszystko jest w zasięgu Xiaomi 12T Pro, który kosztuje 2/3 ceny przeciętnego flagowca. Brawo!

Xiaomi 12T Pro to najszybszy smartfon, jaki kupisz w Polsce

Golden Reviewer ma system testowania wydajności w telefonach, który bardzo mi się podoba. Od dłuższego czasu czekałem, aż pokaże możliwości Snapdragona 8+ Gen 1 w smartfonie, który bez problemu da się kupić w Polsce. Przyznam, że OnePlus 10T mocno mnie tu rozczarował. Na szczęście Xiaomi 12T Pro nie cierpi na takie problemy i okazał się najszybszy na świecie.

Xiaomi 12T Pro

Najwydajniejsze telefony w grach / fot. Golden Reviewer

Na czym polega test? Genshin Impact to obecnie najpopularniejsza gra mobilna na świecie. Nie jest więc głupim pomysłem, żeby to za jej pomocą porównywać możliwości smartfonów. Zwróciłbym uwagę na temperaturę. 41.5 stopnia jest akceptowalne. iPhone 14 Pro Max jest o 5 stopni gorętszy. Tylko OnePlus 10T jest chłodniejszy, ale za to wykręca znacznie niższy wynik. To wskazuje na mocny throttling w grach.

Patrząc na stosunek ceny do wydajności, Xiaomi 12T Pro po prostu bryluje. Mówimy w końcu o smartfonie, który kosztuje co najwyżej 3999 złotych w wersji z 12 GB RAM. To o ponad 3 tysiące mniej od drugiego w rankingu iPhone 14 Pro Max. W podstawowym wariancie jest dwa razy tańszy. Xiaomi 12S Ultra nie jest dostępny w Polsce. To zdecydowanie świetny wybór w 2022 roku.

Nie każdy jednak potrzebuje aż takiej mocy. Xiaomi 12T w naszych testach sprawdził się równie dobrze. Miałem okazję testować go przez dłuższy czas i jestem zachwycony możliwościami procesora. Więcej na ten temat przeczytasz w mojej recenzji.

TEST| Xiaomi 12T wygląda jak flagowiec, działa jak flagowiec, a kosztuje pół jego ceny!

Źródło