wszytkie-nowe-przecieki-o-samsung-galaxy-s23.-wolne-ladowanie,-200-mp-i-co-jeszcze?

Wszytkie nowe przecieki o Samsung Galaxy S23. Wolne ładowanie, 200 MP i co jeszcze?

Samsung Galaxy S23 zadebiutuje dopiero za 4 miesiące, ale już dzisiaj wiemy o nim sporo. Poznaj warianty, aparat, ekrany i baterie flagowców Samsunga. Co nowego?

Karuzela z przeciekami na temat Samsung Galaxy S23, Galaxy S23+ i Galaxy S23 Ultra kręci się w najlepsze. Kilka miesięcy przed premierą wiemy już o nim bardzo dużo. Ty też będziesz wiedział po lekturze tego podsumowania przecieków. Poznaj warianty, design i nowości w aparacie.

Warianty, premiera i ceny

Obowiązująca od trzech generacji formuła na flagową rodzinę nie zmieni się w 2023 roku. Samsung Galaxy S23 będzie dostępny w trzech wariantach. Dwa tańsze to odpowiedź na iPone 14 i iPhone 14 Plus. Największy, najdroższy i najlepiej wyposażony – na iPhone 14 Pro Max. Będzie to wyglądać następująco:

  • Samsung Galaxy S23 z ekran 6.1 cala.
  • Większy Samsung Galaxy S23 Plus z ekranem 6.6 cala.
  • Samsung Galaxy S23 Ultra z panelem 6.8 cala.

Na specyfikacji skupimy się w kolejnych sekcjach. Kiedy premiera Samsung Galaxy S23? Jak zwykle będzie to przełom stycznia i lutego. Ze wskazaniem na ten późniejszy termin. Wtedy też rozpocznie się przedsprzedaż. Co z cenami? Żaden solidny leakster jeszcze ich nie podał.

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 z grubszymi ramkami / fot. IceUniverse

Możemy jednak przewidywać, że nie zmienią się one w stosunku do modeli z 2022 roku. Mam tutaj na myśli ceny w euro, bo te w złotówkach niemal na pewno poszybują w górę. Jeśli sytuacja na rynku walutowym drastycznie się nie zmieni, to nawet najtańszy S23 obije się o 5 tysięcy złotych. Ceny Ultra nie chcę nawet przewidywać.

Jaki będzie design Samsung Galaxy S23?

Jedna z powyższych grafik pokazała, że Samsung Galaxy S23 będzie większy od swojego poprzednika. Jak to możliwe, skoro wielkość ekranów nie ulegnie zmianie? Ano – z sobie tylko znanego powodu – Samsung zamierza powiększyć ramki dookoła wyświetlaczy. To bardzo kontrowersyjna decyzja.

Druga sprawa to upodobnienie tańszych modeli do wersji Ultra. Nie stanie się to jednak przez dodanie rysika S Pen. Co to, to nie. Chodzi tu jedynie o przemodelowanie aparatu. Mnie akurat się to podoba, bo wzorowane na LG Velvet łezki przypadły mi do gustu. Dadzą też wrażenie, że mniej wystają z obudowy.

Design Samsung Galaxy S23:

Samsung Galaxy S23 / fot. OnLeaks x Digit

Samsung Galaxy S23 / fot. OnLeaks x Digit

Samsung Galaxy S23 / fot. OnLeaks x Digit

Samsung Galaxy S23 / fot. OnLeaks x Digit

Design Samsung Galaxy S23 Plus:

Samsung Galaxy S23 Plus / fot. OnLeaks x smartprix

Samsung Galaxy S23 Plus / fot. OnLeaks x smartprix

Samsung Galaxy S23 Plus / fot. OnLeaks x smartprix

Samsung Galaxy S23 Plus / fot. OnLeaks x smartprix

Design Samsung Galaxy S23 Ultra:

Fot. @OnLeaks na Twitterze

Samsung Galaxy S23 Ultra / fot. smartprix.com

Samsung Galaxy S23 Ultra / fot. smartprix.com

Oczywiście jedynie Samsung Galaxy S23 Ultra będzie wyposażony w stylus S Pen. Ponownie będzie on chowany w obudowie.

Grafiki pochodzą z tego samego źródła. Wszyscy wiemy, że OnLeaks jest bardzo wiarygodny. Jeżeli w designie Samsunga Galaxy S23 – w którejkolwiek wersji – pojawią się zmiany, to będą one kosmetyczne. Oznacza to ewolucję w dwóch tańszych wersjach i stagancję w najdroższej.