xiaomi-13-wrzucisz-do-toalety-i-zmieszasz-z-blotem,-a-on-pozostanie-czysty-jak-lza

Xiaomi 13 wrzucisz do toalety i zmieszasz z błotem, a on pozostanie czysty jak łza

Czym jeszcze zaskoczy Xiaomi 13? Na przykład powłoką, dzięki której tylny panel będzie odporny na odciski, smugi, zabrudzenia, a nawet… farbę.

Czy telefon może być wolny od smug, odcisków palców i innych zabrudzeń? Xiaomi 13 mówi – sprawdzam – i oblewa się farbą. Później wystarczy przetrzeć i po sprawie. Tego jeszcze nie widziałem. Macie moją uwagę.

Xiaomi 13 otrzyma powłokę Nano Skin, która wyeliminuje odciski palców

Chiński producent regularnie podgrzewa atmosferę przed premierą Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro. Ze względu na jej przełożenie jest tego całkiem sporo, ale o Nano Skin słyszymy po raz pierwszy. To dodatkowa warstwa na obudowie, która w teorii ma chronić nawet przed poważnymi zabrudzeniami. Efekt widać poniżej. Tak, telefon na początku był biały.

Xiaomi 13

Xiaomi 13 i Nano Skin / fot. producenta

To robi potężne wrażenie, skoro Xioami 13 nie jest straszny nawet kubeł farby. Zakładam, że dotyczy to jedynie wersji ze szklanym panelem. Dla polskiego użytkownika to żadna różnica, bo pewnie i tak ten model trafi do nas. W zeszłym roku model ze skórzanymi pleckami pozostał ekskluzywny dla Chin.

Mam też obawy, jak tego typu powłoka wytrzyma próbę czasu. Z definicji musi być bardziej podatna na zarysowania od szkła, które pokrywa. Dlatego owszem – na Xiaomi 13 można wylewać farbę, czy co tam chcecie, ale raczej tylko na początku. Później tego typu zanieczyszczenia pozostaną w rysach. Mimo obaw – brawa za inicjatywę.

Na koniec przypomnę, że znamy już oficjalną, nową datę premiery Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro. Jeżeli przed nią chciałbyś odświeżyć sobie ich specyfikację, to w telegraficznym skrócie znajdziesz ją w poniższym tekście.

Chiński iPhone 13 i potężny fotosmartfon z oficjalną datą premiery! Jest na co czekać?

Źródło