xiaomi-tez-ma-swoje-„kindle”,-moze-nawet-lepsze!-czy-cena-jest-zabojcza?

Xiaomi też ma swoje „Kindle”, może nawet lepsze! Czy cena jest zabójcza?

Urządzenia z wyświetlaczami E-Ink to nadal dosyć egzotyczne sprzęty, ale bardzo możliwe, że w miarę upływu czasu się to będzie zmieniać. Poznajcie Xiaomi Note E-Ink, tablet od chińskiego producenta z takim właśnie ekranem.

Chińczycy czasem jeszcze potrafią być innowacyjni, co pokazuje chociażby nowy produkt firmy z Państwa Środka. Mowa tutaj o tablecie Xiaomi Note E-Ink, który bazuje oczywiście na wyświetlaczu w technologii E-Ink.

Specyfikacja Xiaomi Note E-Ink

Co w takim razie może zaoferować takie urządzenie? M.in. procesor, na który składają się cztery rdzenie Cortex A55. Oprócz tego znajdziemy tutaj 3 GB pamięci operacyjnej, a także 64 GB pamięci wewnętrznej.

Ekran, jak już wspomniałem, jest wykonany w technologii E-Ink. Cechuje się przekątną 10,3″, bardzo dobrym kontrastem oraz widocznością wyświetlanych treści. Samo w sobie urządzenie jest bardzo cienkie, bowiem to jedynie 5,35 mm grubości.

Xiaomi Note E-Ink

Xiaomi Note E-Ink / fot. producent

Do Ciężkich także nie należy, z uwagi na wagę równą 440 gram. Całość zasilana jest przez akumulator o pojemności 3000 mAh, który wspiera 18W ładowanie przewodowe. Niby niewielka bateria, aczkolwiek panele E-Ink zużywają bardzo małe ilości energii.

Warto także wspomnieć, że posiada on port USB-C, a także WiFi 2,4 oraz 5 GHz. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 11 i przychodzi z pakietem biurowym WPS Office Suite.

Cena i dostępność

Aktualnie nie wiadomo, czy omawiany tablet z wyświetlaczem E-Ink będzie dostępny poza Chinami. Wiadomo jednak, ile aktualnie kosztuje w kraju dalekiego wschodu. Mowa tu o kwocie 2699 Juanów chińskich, co po przeliczeniu daje nam około 2100 złotych z VAT.

Czy to dużo, czy mało? Jak zawsze, to zależy. Nie jest to typowe urządzenie, dlatego też jego wycena może być taka, a nie inna.

Ciekawostką jest również Apple Self Service Repair w Polsce.

Ja chyba śnię! W Polsce samodzielnie możesz naprawić swój iPhone

Źródło