znam-date-premiery-xiaomi-13-z-miui-14!-bedzie-piekny,-potezny-i-piekielnie-drogi

Znam datę premiery Xiaomi 13 z MIUI 14! Będzie piękny, potężny i piekielnie drogi

Xiaomi oficjalnie ujawniło oficjalną datę premiery nowych flagowców: Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro. Tego samego dnia zadebiutuje też nakładka MIUI 14. Sprawdź, czego możesz się spodziewać po nowościach Xiaomi.

Już od dłuższego czasu pojawiają się sugestie, że Xiaomi 13 z nakładką MIUI 14 zadebiutuje znacznie szybciej niż poprzednik.

Okazuje się, że nowy flagowiec Xiaomi zostanie zaprezentowany już za kilka dni!

Oficjalna data premiery Xiaomi 13 i MIUI 14

Zapisz tę datę w kalendarzu: premiera smartfonów Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro oraz nakładki MIUI 14 odbędzie się 1 grudnia o godz. 12:00 czasu polskiego.

Xiaomi 13 / fot. producenta

Xiaomi 13 / fot. producenta

Uprzedzam jednak, że to chińska premiera flagowców Xiaomi. Na globalną będziemy musieli poczekać, zapewne do pierwszego kwartału 2023 roku. Być może w okolicach MWC 2023 w Barcelonie, na przełomie lutego i marca.

Co nowego w Xiaomi 13 i MIUI 14?

Jak to często w przypadku chińskich producentów bywa, Xiaomi zaczęło powoli ujawniać część tajemnic swoich flagowców. Producent zdradził, że w Xiaomi 13 pojawi się nowy materiał, nawiązujący do skóry. Na froncie mamy zaś znaleźć wąskie i symetryczne ramki. Płaski ekran ma wypełniać aż 93,3% frontu.

Najważniejszą informacją jest jednak to, że Xiaomi 13 pochwali się wodoszczelnością, zgodną z normą IP68. Właśnie tego zabrakło w poprzednikach.

Xiaomi 13 / fot. producenta

Xiaomi 13 / fot. producenta

Xiaomi 13 / fot. producenta

Już wcześniej producent podał, że Xiaomi 13 dostanie układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Możesz też poznać nieoficjalną specyfikację Xiaomi 13 oraz zobaczyć Xiaomi 13 Pro w pełnej krasie.

Oczywiście pełną specyfikację serii Xiaomi 13 poznamy w dniu premiery. Miejmy też nadzieję, że Xiaomi poda nam ceny, które będą niższe od sugerowanych przez ostatni przeciek.

Jeśli chodzi o MIUI 14, to Xiaomi wprost zasugerowało, że nakładka ma zostać odchudzona. Co więcej, mniej oficjalne źródła twierdzą także, że w tej wersji z MIUI znikną reklamy.

Przy okazji pozwolę sobie przypomnieć, że mamy listę telefonów Xiaomi, które na 100% otrzymają aktualizację do MIUI 14:

Oto lista telefonów Xiaomi, które na 100% dostaną MIUI 14 z kapitalną nowością!