zobacz-co-nowego-w-gadu-gadu-(gg)-12

Zobacz co nowego w Gadu Gadu (GG) 12

Gadu Gadu (GG) w najnowszej, dwunastej wersji gości już jakiś czas na naszych komputerach, dlatego przyszła chwila na przyjrzenie się nowościom, jakie oferuje.

Najnowsza odsłona komunikatora GG powstała na bazie poprzedniej wersji, dlatego większość funkcji została już wcześniej poznana. Pojawiło się jednak kilka nowych funkcjonalności, które postaram się przytoczyć w poniższym artykule.

Najważniejszą zmianą wprowadzoną do GG 12 jest wdrożenie interfejsu użytkownika wykorzystującego długo oczekiwane natywne okna systemowe. Pojawiła się również obsługa trybu wyświetlania obrazu w wysokich rozdzielczościach Retina Display na urządzeniach Apple.

Znacząco zoptymalizowana została lista kontaktów, która jest teraz zdecydowanie bardziej minimalistyczna. Ujednolicono wygląd aplikacji, a także usunięto wykryte w poprzednich wersjach błędy. GG 12 zostało też w końcu udostępnione dla systemów Linuksowych, na co pewnie czekało trochę osób.

Przez lata komunikator ten tracił swoich wiernych użytkowników na rzecz takich aplikacji, jak WTW, AQQ, Kadu itp. dlatego jego twórcy wraz z nową wersją czerpali możliwie najwięcej z kultowych edycji sprzed lat, kiedy to GG cieszyło się zdecydowanie większą sympatią niż obecnie.

W aktualnej wersji mamy możliwość wyboru czterech standardowych skórek, w których główne okno komunikatora zostało podzielone na cztery zasadnicze części: kontakty, powiadomienia, moduły poczty e-mail, dysk internetowy, aplikacje i radia internetowe.

Moduł radia posiada całkiem przydatną funkcję, umożliwiająca wyszukiwanie konkretnego wykonawcy oraz określenie, na jakich stacjach możemy posłuchać piosenek danego artysty i za jaki czas będą one emitowane.

Moduł poczty aktualnie nie tylko informuje nas o nowych wiadomościach, ale również umożliwia ich przeglądanie, zarządzanie, odpowiadanie, czy też usuwanie. W wolnych chwilach możemy również pograć ze znajomymi w proste gry.

Gadu Gadu w wersji 12 oferuje również możliwość prowadzenia konferencji audio i wideo, także jego twórcy w końcu na prawdę starali się sprostać wszelkim uwagom zgłaszanym przez użytkowników.

Co ważne, nowe GG, które ma nawiązywać do swoich najlepszych wydań sprzed lat, ma być mniej zasobożerne, lżejsze, szybsze i zawierać mniej reklam.

Czy jego twórcom udało się w końcu sprostać wymaganiom użytkowników? Polecam sprawdzić to osobiście. Pobierz najnowszą wersję GG z naszego serwera już teraz: Pobierz Gadu-Gadu 12.0

i podziel się z nami swoimi uwagami w komentarzach do tego artykułu.