zobacz,-jak-flagowiec-oppo-miazdzy-samsunga-w-bezposrednim-starciu

Zobacz, jak flagowiec Oppo miażdży Samsunga w bezpośrednim starciu

Czy Oppo Find N2 to najlepszy smartfon, którego nie będzie się dało kupić w Polsce? Porównajmy go z Samsungiem Galaxy Z Fold 4.

Jeśli prezentujesz składanego flagowca, to nie uciekniesz od porównań z Samsungiem. Galaxy Z Fold i Z Flip to nadal najpopularniejsze smartfony tego typu. Moim zdaniem globalny debiut Oppo Find N2 Flip sporo tu zmieni. Póki co porównajmy jednak Samsunga Galaxy Z Fold 4 i większego Oppo Find N2. Dla mnie Oppo znowu zrobiło to lepiej.

Oppo Find N2 vs Samsung Galaxy Z Fold 4

Samsung Galaxy Z Fold 4 ma moim zdaniem 3 wyraźne przewagi nad Find N2. Można go kupić w Polsce, ma dłuższe wsparcie aktualizacyjne i jest wodoszczelny. Jeżeli jednak chodzi o design i konstrukcję, to podobnie jak przed rokiem wolę chińskiego rywala. Testowałem Oppo Find N i pod względem ergonomii to po prostu dużo lepszy smartfon.

Oppo Find N2

Oppo Find N2 vs Samsung Galaxy S Z Fold 4 /fot. IceUniverse

Jak bardzo wyraźnie widzisz na zdjęciu w prawym lewym górnym rogu Oppo Find N2 nie ma zagięcia na środku ekranu. Tapnij / kliknij w nie, żeby powiększyć. W przypadku Samsunga nawet nie trzeba się przyglądać, bo widać to na pierwszy rzut oka. Oppo nie ma też przerwy pomiędzy połówkami obudowy.

Designem designem, ale co ze specyfikacją? Tutaj jest bardzo podobnie, choć z jednym wyjątkiem oczywistym i drugim dyskusyjnym. Pierwszym jest szybkość ładowania, tu Oppo miażdży Samsunga. Naładuje się do pełna zanim Fold 4 osiągnie 50%. Drugi wyjątek to aparat. Testy pokażą, który flagowiec robi to lepiej. Stawiałbym na Oppo.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat Oppo Find N2? Zajrzyj więc do naszego premierowego materiału. Można śmiało powiedzieć, że obecnie nie ma lepszych składanych smartfonów od nowych Oppo.

Nowe składaki Oppo już tu są! Co oferują i kiedy (a raczej, czy w ogóle) trafią do Europy?

Źródło